Leasing bez zobowiązań, czyli nowość w ofercie Seata

02-07-2020 10:59

Zamknięte sklepy, salony samochodowe, spowolnienie gospodarcze. Wszystko to sprawiło, że w ostatnim czasie kupowaliśmy mniej, ale to właśnie teraz może być najlepsza pora na zakup nowego auta. Dotyczy to zwłaszcza wszystkich, którzy prowadzą działalność gospodarczą.

Niepewna sytuacja wywołana epidemią oraz lock downem spowodowała, że wielu z nas dwa razy ogląda każdą złotówkę, nim ją wyda. Tymczasem właśnie teraz, gdy klientów chętnych wydawać pieniądze jest mniej, zdarzają się prawdziwe okazje. Takie przygotował również i Seat. Od niedawna w autoryzowanych salonach dilerskich marki oferowane są udogodnienia, które dają bezpieczeństwo, gdyby sytuacja finansowa naszego przedsiębiorstwa uległa pogorszeniu i mogły się pojawić trudności ze spłacaniem rat leasingowych. O co dokładnie chodzi?

Leasing na czas pandemii

Oferta nosi nazwę Leasing Bez Zobowiązań. W jej ramach, finansując zakup nowego auta, wpłacamy jedynie 5 proc. wartości pojazdu, a następnie terminowo powinniśmy uregulować pierwszą ratę. Gdyby w kolejnych miesiącach okazało się, że przychody naszej firmy spadły o 50 procent w porównaniu do ubiegłego roku lub konieczne było podjęcie decyzji o zawieszeniu działalności firmy, możemy również zrezygnować z umowy leasingowej bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji. Seat rozumie sytuację, w jakiej niekiedy znajdują się obecnie firmy, jak i fakt, że trudniej jest przewidywać rozwój wypadków. To dlatego postanowił pójść przedsiębiorcom na rękę. Jest jeden warunek, rezygnacja z umowy nie może nastąpić później niż 12 miesięcy od jej podpisania.

Leasing Bez Zobowiązań dotyczy korzystających z oferty Leasing Moc Niskich rat oraz Leasing Moc Niskich Kosztów.

Full Service dla większych firm

Ciekawą ofertą, tym razem dla większych firm dysponujących dużymi flotami pojazdów liczącymi minimum piętnaście pojazdów, jest Full Service Leasing. Co to takiego? To bardziej zaawansowana forma tradycyjnego leasingu, każdorazowo konfigurowana pod konkretnego klienta. To właśnie on określa, jakie inne usługi mają być pokrywane w ramach raty leasingowej. Mogą być to przeglądy, wizyty serwisowe czy choćby wymiana opon. Takie rozwiązanie daje firmie możliwość lepszego planowania wydatków związanych z leasingiem. Ściąga też z niej do minimum konieczność pokrywania niespodziewanych wydatków związanych z eksploatacją floty.

Płacisz za faktyczne zużycie pojazdu

To, co istotne przy Full Service Leasingu Seata, to fakt, że rata leasingowa jest spłatą jedynie przewidywanej utraty wartości samochodu w czasie, w jakim firma zamierza auto eksploatować. W klasycznym leasingu nadpłacamy raty tak, jakbyśmy mieli autem zamiast trzech lat jeździć np. lat osiem. Full Service Leasing pozwala także na stałe posiadanie bardzo młodej, a więc i bezawaryjnej floty pojazdów. Można je wymieniać co dwa czy co pięć lat. Dla klienta oznacza to tylko zwrot pojazdów do dilera. Nie musi się martwić np. sprzedażą używanych aut. Taka nowoczesna oferta leasingowa ściąga też z pracowników firmy wiele obowiązków administracyjnych.

Serwis zabierze i odwiezie auto

Serwis Seata na życzenie klienta może na bieżąco kontrolować stan pojazdów i raportować, w jaki sposób są eksploatowane. Seat proponuje też usługi „door to door”. Oznacza to, że pracownicy firmy korzystający z samochodów służbowych nie będą musieli tracić czasu na wizyty w serwisie związane z przeglądami. To serwisanci autoryzowanej stacji obsługi Seat sami zabiorą auto na przegląd i zaraz po nim odstawią je pod wskazany adres. Jest jeszcze jeden, szczególnie istotny atut oferty Full Service Leasing. Przez cały okres trwania umowy stawki ubezpieczeniowe pozostają niezmienne, niezależnie od wahań na rynku ubezpieczeń.

Analizując ofertę tego nowoczesne sposobu leasingowania flot samochodowych, warto zwrócić szczególną uwagę na to, z jakich dodatkowych usług korzystaliśmy najczęściej do tej pory i umieścić je w ramach pakietu FSL. Pozwoli to na duże oszczędności i pozwoli lepiej przewidywać koszty związane z flotą. Na życzenie klienta najbliższy diler Seata jest w stanie przygotować przykładowe symulacje uwzględniające cechy specyficzne eksploatacji aut w danym przedsiębiorstwie.