Poradnik

24-07-2021 15:18

Jakie informacje znajdują się w dowodzie rejestracyjnym?

Dowód rejestracyjny jest dla pojazdu tym, czym dla nas dowód osobisty. W tym pierwszym zawarto jednak dużo więcej precyzyjnych informacji, m.in. dane dotyczące masy pojazdu.

Czytaj więcej
13-06-2021 10:55

Płatne autostrady w Polsce

Trudno bez nich żyć, ale korzystający z nich kierowcy coraz częściej ze zgrozą chwytają się za portfele. Płatne autostrady w Polsce nie są ani tanie, ani - przez system bramek -  superszybkie. Czy już zawsze będziemy skazani na korzystanie z nich?

Czytaj więcej
05-05-2021 12:29

Hamulce tarczowe piszczą. Czy można coś na to poradzić?

Samochód dojeżdża do świateł, kierowca wciska pedał hamulca, auto zaczyna zwalniać. Niestety procesowi temu niekiedy towarzyszy nieprzyjemny dla ludzkiego ucha pisk. Świdrujący odgłos na ogół jest oznaką tego, że hamulce wymagają naprawy. Ale czy zawsze?

Czytaj więcej
14-04-2021 12:07

Automatyczna czy manualna skrzynia biegów? Zasada działania, zalety, wady

Automatyczna przekładnia daje poczucie komfortu, ale powszechnie uważa się, że zwiększa zużycie paliwa. Z kolei ta bardziej tradycyjna wymaga większego zaangażowania kierowcy, ale pozwala na bardziej sportową jazdę.

Czytaj więcej
12-03-2021 13:07

Gotowy i bezpieczny – poznaj obowiązkowe wyposażenie auta

Ruszając w drogę, zawsze mamy w głowie to, żeby szybko i bezpiecznie dojechać do celu. Los bywa jednak przewrotny i czasem zdarza się tak, że spotka nas nieoczekiwana sytuacja. 

Czytaj więcej