Skonfiguruj swojego Seata na miarę marzeń i możliwości

28-05-2020 19:27

Decyzja już zapadła. Twoim następnym samochodem będzie Seat. Jaką jednak wersję wyposażeniową wybrać? Czy zadowolić się najtańszą opcją, czy jednak cieszyć się bardziej topową wersją, która daje możliwość korzystania z wielu udogodnień?

Sprzedawane niegdyś w Polsce nowe samochody były dostarczane do klientów  najczęściej w najtańszych wersjach wyposażeniowych. Tak zwane „golasy” sprzedawały się, choć ich właściciele  narzekali później na brak klimatyzacji czy innych udogodnień, w które auto trudno było doposażyć w trakcie użytkowania. Od tamtej pory nasze upodobania, a przede wszystkim możliwości zakupu droższych wersji, mocno się zmieniły. Podpowiadamy, jak skonfigurować najnowszego Seata, by był skrojony na naszą własną miarę.

Zastanów się, co powinien mieć Twój samochód marzeń

To pierwszy krok, od którego warto rozpocząć kalkulowanie, na jakie auto nas stać i na ile spełni ono nasze oczekiwania. Kiedyś takim „must have” była klimatyzacja. Teraz jednak wszystkie Seaty mają ją już w wyposażeniu seryjnym. Nawet najtańszy Seat Ibiza wyposażony jest w manualną klimę. Ma on też sześć poduszek powietrznych czy Media System Colour. Czego więc chcieć więcej? Dziś kierowcy na ogół marzą o pełnym oświetleniu LED czy skórzanej wielofunkcyjnej kierownicy. Także i dziś trzeba za nią dopłacić, ale czy faktycznie jest ona tak droga? I co zrobić, by okazała się tańsza?

Sprawdź, jakie wyposażenie standardowe ma najtańsza wersja

W tym celu najlepiej skorzystać z konfiguratora, który znajdziemy na stronie naszego dilera Seata (https://autorud.seat-auto.pl/modele/nowa-ibiza). Dzięki uproszczonej nawigacji dodamy interesujące nas opcje wyposażenia. Dobierzmy np. aluminiowe felgi, zmienimy kolor auta czy tapicerki. System sam podpowie nam, jakie dodatkowe opcje mogą być dla nas przydatne. Przez cały czas będzie też podliczana wartość naszego auta - tak, byśmy nie poszybowali ponad poziom naszych możliwości.

Zapytaj o pakiety wyposażenia

Warto to zrobić u dilera, ale też sprawdzić na jego stronie. Seat bezustannie udoskonala swoje produkty, wprowadza nowe limitowane wersje. Jedne o bardziej komfortowych parametrach i dodatkach, inne charakteryzujące auto w nieco bardziej sportowym stylu. W ofercie znajdują się też opcje dla audiofilów, którzy dzięki bardziej wyczulonemu uchu nie zgodzą się na zestaw multimedialny niedający najwyższej jakości dźwięku.

Sprawdź u dilera, jakie auta są dostępne od ręki

Każdy diler ma na swoim parkingu auta, które można kupić bez oczekiwania na odbiór. Taki samochód odbierzemy prosto z parkingu, na którym na nas czeka. Warto podkreślić, że wśród tego typu aut znajdują się nie tylko modele w wersji podstawowej, lecz także samochody z bogatszym wyposażeniem. 

Przelicz, o ile wyższą ratę zapłacisz za lepiej wyposażone auto

Jeśli konfigurowaliście już Państwo auto, np. Seata Ibizę, pewnie zwróciliście uwagę, że poszczególne wersje wyposażeniowe, choć o wiele bogatsze od poprzednich, różnią się tylko nieznacznie ceną. Producentowi łatwiej jest zaproponować i wyprodukować gotowe wersje wyposażeniowe. Dzięki temu elementy dodatkowego wyposażenia mogą być tańsze aniżeli w przypadku, gdybyśmy dokładali je do podstawowej wersji pojedynczo.

Poszczególne pakiety wyposażenia mają swoje promocyjne ceny, a różnica między nimi nie jest znacząca. Wydaje się jeszcze mniejsza, jeśli przeliczymy, w jak niewielkim stopniu wpływa ona na wysokość miesięcznej raty. W większości przypadków to różnica jedynie kilkudziesięciu złotych. Warto wziąć pod uwagę, że ten stosunkowo niewielki wydatek może znacząco wpłynąć nie tylko na komfort jazdy, lecz także na jej bezpieczeństwo.